
Orķestris 2018./2019.m.g.
Ik gadu mums mainās dalībnieku sastāvs, jo vairāki spēlētāji, pabeiguši mūsu skolu, dodas prom, to vietā savukārt pievienojas jauni spēlētāji. Ir patīkami vērot, ka reizēm arī bijušie spēlētāji atgriežas atpakaļ orķestra rindās, lai atcerētos senās iemaņas.
foto no Kurzemes Mazpulku foruma
Orķestra instrumentu grupu sastāvs ir nenoteikts – ikvienam ir iespēja pievienoties ar to mūzikas instrumentu, kura spēli ir apguvis, tāpēc arī esam netradicionālais orķestris. Tomēr izveidojies pamata sastāvs: akordeoni, flautas, klavieres, akustiskās ģitāras, bungu komplekts, basģitāra, elektriskā ģitāra. Pa šiem gadiem orķestra skanējumu papildinājuši arī saksofoni, ksilofons, kongas.
Atskatoties pagātnē, jāpiemin spēlētāji šajās grupās – gan bijušie, gan esošie. Turklāt daži no viņiem izmēģinājuši spēkus vairāku instrumnetu spēlē.
Akordeonisti: Valters Pudņiks, Ritvars Valdmanis, Juris Ošmanis, Verners Celmiņš, Dāvids Kudrjavcevs, Mārtiņš Kalniņš, Kārlis Alberts Dzenis, Tomass Šeja, Maija Mera, Ričards Celmiņš, Helēna Emma Dzene, Anete Kasjaņenko, Regnārs Lasmanis. Flautistes: Jolanta Gulbe, Sanda Gulbe, Asnate Dzene, Ieva Konopacka, Zane Bērziņa, Krista Lipšāne, Laura Ratniece, Sindija Kiršteine, Annija Augstkalne, Elīna Bērziņa, Baiba Kārklevalka. Pianistes: Laine Krišmane, Elizabete Sondare, Anna Vilka, Kitija Lāce, Linda Garanča, Agnese Dakstiņa, Evelīna Kasjaņenko, Amanda Dēringa, Laura Ratniece, Anete Silgale. Akustiskās ģitāras spēlējuši: Santa Dimante, Una Kviese, Mārtiņš Pudņiks, Kitija Cietvīra, Alīna Helde, Evija Alsberga, Mairita Mūrniece, Terēze Ratniece, Monta Blumberga, Salvis Karols, Annija Augstkalne, Evika Freiberga, Pauls Grīnfogels, Renārs Bērziņš, Endija Šteinblūma. Elektrisko ģitāru spēlējuši: Sabīne Blaua, Daniels Muzikants – Spēlmanis, Pauls Grīnfogels, Annija Augstkalne. Basģitāristi: Mārtiņš Pudņiks, Elvijs Brauns, Valters Grīnfogels, Pauls Grīnfogels, Dāvids Pūliņš, Renārs Bērziņš. Bundzinieki: Kārlis Grīns, Kristaps Bērziņš, Valters Grīnfogels, Pauls Grīnfogels, Renārs Bērziņš, Rojs Rakstiņš, Evika Freiberga. Kongas un ksilofonu ik pa laikam spēlējuši: Matīss Ratnieks, Pauls Grīnfogels, Anete Silgale, Amanda Dēringa, Evika Freiberga. Kādu brīdi ir bijuši arī saksofonisti: Dāvids Pūliņš, Niks Emīls Ratnieks, Annija Lesiņa, Rojs Rakstiņš.
Paralēli orķestrim darbojas arī ansambļi. Pirmie ansambļi bija - instrumentālais ansamblis, ansamblis "Kolorīts", vokāli instrumentālais ansamblis. Ilgstošākais bija vokāli instrumentālais ansamblis "Metafora". Pirmajā gadā tā dalībnieki bija Laura Ratniece, Pauls Grīnfogels, Evelīna Kasjaņenko, Valters Grīnfogels, Dāvids Pūliņš, Kristaps Bērziņš. Pagājušajā mācību gadā (2018./2019.) ansamblī savu darbību noslēdza 3 gadus esošais pamatsastāvs: Pauls Grīnfogels, Laura Ratniece, Dāvids Pūliņš, Rojs Rakstiņš. 2019.gada maijā "Metafora" sniedza klausītājiem savu atvadu koncertu "Šoreiz par mums".
foto no ansambļa "Metafora" noslēguma koncerta
Savukārt šajā mācību gadā izveidojās jauns ansamblis "Floraison", kurā piedalās Annija Augstkalne, Anete Silgale, Anete Kasjaņenko un Evika Freiberga.
2019./2020. mācību gada noslēgumā mums bija paredzēts noorganizēt orķestra 10 gadu jubilejas koncertu. Diemžēl, maijā tas nebija iespējams. Ceram, ka tiksimies mūsu koncertos rudenī!


Orķestra vadītāja Gunta Vecvagare
Orķestra jaunā sezona
2012./2013. gada sezona orķestrim noritējusi visai aktīvi. Sezonas sākumā daļēji nomainījās spēlētāju sastāvs, saglabājot 17 dalībnieku skaitu. Jau oktobrī bija pirmais koncerts viesiem no Dānijas. Pirmais konkurss notika novembrī Talsos – muzikālās jaunrades konkurss, kur 2 kompozīcijas (Lindas Garančas „Rīts pār Latviju” un Kitijas Lāces, Ievas Konopackas, Zanes Bērziņas un Sandas Gulbes kopdarbs „Mūzika Latvijai”) piedalījās noslēguma koncertā.
Pēc tam sekoja vairāki koncerti – Valsts svētku koncerts, 2 Ziemassvētku koncerti, spēlējām Valdemārpils bērnudārza jubilejas pasākumā un Talsu novada koru kopmēģinājumā.
Februārī orķestris devās uz Rīgu, kur notika galvenais sezonas pasākums – Latvijas izglītības iestāžu vokāli – instrumentālo un instrumentālo ansambļu konkurss. Mēs piedalījāmies ar 2 skaņdarbiem: Mūzika no k/f „Karību jūras pirāti” un no k/f „Neiespējamā misija”. Veicās labi – tikai nepilns punkts pietrūka līdz I pakāpei. Rezultātā II pakāpe ar 39,33 punktiem un apņēmība revanšēties nākamajā sezonā.
Šajā gadā paralēli orķestrim izveidojām divus ansambļus. Jau septembrī darbību sāka vokāli instrumentālais ansamblis, kurā muzicēja 5 meitenes, bet novembra beigās izveidojām arī instrumentālo ansambli 4 puišu sastāvā. Arī abi ansambļi piedalījās dažādos koncertos, savukārt konkursā Rīgā abi sastāvi ieguva II pakāpi. Pavasarī pie mums viesojās viesi no Vācijas, un arī mēs piedalījāmies koncertā, kuru veidoja viesi un mūsu kolektīvi (kori un ansambļi).
Noslēguma koncerts, kas jau kļuvis par tradīciju mūsu orķestrim, notika 1.jūnijā. Visa gada laikā varējām apgūt pietiekami daudz skaņdarbu, lai rezultātā būtu daudzveidīgs un interesants sniegums. Tā nu sākās vasaras brīvlaiks, lai atpūstos un ar svaigiem spēkiem ķertos klāt muzicēšanai nākamajā sezonā.
2013./2014. mācību gada sezonā orķestrī atkal mainījies spēlētāju sastāvs. Šogad orķestrim pievienojušies vairāki pamatskolas audzēkņi, tāpēc nu jau dalībnieku vecums ir no 13 – 19 gadiem. Kopumā orķestrī šogad muzicē 19 audzēkņi.
Tāpat arī darbību turpina abi ansambļi – instrumentālajam ansamblim sastāvs papildināts ar vēl vienu spēlētāju, bet vokāli instrumentālajam mainījusies viena soliste, jo viena no iepriekšējām dziedātājām tagad turpina mācības RPIVA džeza vokālajā nodaļā. Tāpat arī ansambļa sastāvā šogad iekļautas arī klavieres, līdz ar to dalībnieču skaits paplašinājies līdz 6 meitenēm.
Arī šogad jau esam piedalījušies jaunrades konkursā „Mana Latvija gadalaikos” novembrī Talsos ar Ievas Konopackas kompozīciju orķestrim „Pirms sniega” un Paula Grīnfogela skaņdarbu „Pavasara rīts” instrumentālajam ansamblim. Tāpat aizvadīts Valsts svētku koncerts, Ziemassvētku koncerti Ārlavas ev.lut. baznīcā un vidusskolā.
Pašlaik janvārī notiek spraiga gatavošanās ikgadējam ansambļu konkursam Rīgā (jārevanšējas taču!). Tur orķestris startēs ar R.Paula apdari tautasdziesmai „Aiz ezera augsti kalni” un „The Final Countdown” no grupas „Europa” repertuāra. Vokālais ansamblis gatavo Stinga „Fields of Gold” un I.Kalniņa „Raganas dziesmiņu”, savukārt puišu ansamblis spēlēs J.Pahelbela „Kanonu” mūsdienīgākā aranžējumā un skaņdarbu „Rasputin” no grupas „Boney M” repertuāra.
Cerēsim, ka paspēsim sagatavoties pēc iespējas labāk un Rīgā nospēlēsim tā, lai pašiem prieks! Bet par pārējiem pasākumiem – sekojiet līdzi afišām un gan jau mūs vēl šajā sezonā dzirdēsiet!
kolektīvu vadītāja Gunta Vecvagare
Valdemārpils netradicionālais orķestris
Ir pagājuši pieci mēneši, kopš Valdemārpils vidusskolas telpas pieskandina netradicionālais skolas orķestris. Ideja par to, ka mūsu skolai būtu nepieciešams savs orķestris, piederēja vidusskolas direktoram Andrim Dzenim. Viņš piedāvāja man uzņemties orķestra vadītājas lomu un es piekritu, lai gan nebija nekādas nojausmas, kā tas viss realizēsies.
Tagad pēc nepilna pusgada darbības var teikt, ka šis projekts ir tiešām veiksmīgs. Orķestrī darbojas 17 audzēkņi. Galvenokārt tie ir bijušie mūzikas skolas absolventi vai vecāko klašu mūzikas skolas audzēkņi, spēlētāju vidū ir arī jaunieši, kuri mūzikas instrumentu spēli apguvuši citur. Ļoti ceram, ka nākamgad pievienosies vēl spēlētgribētāji – gan mūsu pašu mūzikas skolas audzēkņi, gan jaunieši no citām skolām.
Orķestri mēs nosaucām par netradicionālo tāpēc, ka tam nav parastais orķestra instrumentu sastāvs. Mūsu orķestrī ir flautas, akordeoni, ģitāras, ksilofons, klavieres, digitālās klavieres un bungas. Jau pašā sākumā mēs ar lielu prieku sagaidījām bungu komplektu, vēlāk arī elektrisko ģitāru, tagad gaidām basģitāru. Ir ļoti apsveicami, ka skolas vadība par mums rūpējas un ka ar jaunajiem instrumentiem varam iegūt vēl interesantāku un bagātīgāku skanējumu.
Lai mēs saņemtu atbalstu, nepieciešams aktīvi sevi pierādīt pašiem. Ar lepnumu varu teikt, ka mēs arī cenšamies to darīt. Šo piecu mēnešu laikā esam paguvuši piedalīties vairākos koncertos un festivālos. Pirmais koncerts jau bija 22. oktobrī skolas jubilejas koncertā. Tālāk sekoja Valsts svētku koncerti vidusskolā un Ziemassvētku koncerts Valdemārpils Luterāņu baznīcā, kā arī dalība pasākumā Talsos „Mana dzimtene vēstures līkločos”, kur orķestris atskaņoja mūsu pašu dalībnieku – Elizabetes Sondares un Kārļa Grīna – sacerētu skaņdarbu.
Savukārt šajā pusgadā mums bija pirmais lielais pārbaudījums – instrumentālo un vokāli instrumentālo ansambļu festivāls – konkurss Rīgā. Neskatoties uz sīkām ķibelēm pirms uzstāšanās, kā, piemēram, autobusā aizmirstiem akordeoniem un pazudušām bungu detaļām, mēs nospēlējām labi un ieguvām otrās pakāpes diplomu. Tas ir labs stimuls turpināt iesākto un nākamgad nostartēt vēl labāk.
Man tiešām ir liels prieks, ka apņēmos vadīt mūsu orķestri, taču šī ideja neizdotos bez pašu jauniešu atsaucības un viņu spēlētprieka. Tas tiešām ir lieliski, ka viņi nāk uz mēģinājumiem un paši, bez pierunāšanas(!), piekrīt pirms koncertiem nākt brīvdienās uz papildus mēģinājumiem, aktīvi iesaistās repertuāra izvēlē, piedāvā savas idejas. Liels paldies maniem orķestrantiem! Mēs arī novērtējam vidusskolas direktora, skolotāju un darbinieku mums sniegto atbalstu. Tāpat arī no sirds priecājos, ka mūsu pilsētā ir mūzikas skola, jo galu galā, tieši mūzikas skolas absolventiem tagad ir iespēja savas muzikālās prasmes pielietot dzīvē.
Valdemārpils netradicionālā orķestra vadītāja
Gunta Vecvagare