Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zinātnieku nakts 2013.g. septembrī

Viņi apmeklēja Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, kurš ir modernākais klīnisko prasmju apmācības centrs Baltijā.

Gan skolēni, gan skolotājas ņēma dalību dažādās aktivitātēs un iejutās ārsta lomās, piemēram, izmantojot otoskopijas manekenu, bija iespējams apskatīt auss iekaisumu un sēra korķi,  intravenozo injekciju manekeniem varēja veikt injekciju un noņemt asins analīzi no vēnas, bija iespējams uzzināja, kā tiek ievadīta nazogastrālā zonde, kad cilvēka ķermenis nespēj uzņemt ūdeni un barību, izmantojot ultrasonogrāfiju, varēja noteikt ūdens un šķidruma uzkrāšanās vietas, bet simulācijā, kas līdzīga datorspēlei, bija iespējams trenēt roku veiklību iekšējo orgānu asiņošanas apturēšanā, asinsvadu griešanā un klipsēšanā
Anesteziologi un reanimatologi pastāstīja, kas notiek, ja cilvēka ķermenī ūdens ir par daudz, un kā tas mākslīgi tiek izvadīts. RSU Ortopēdijas katedras docētāji, rezidenti un studenti pastāstīja par asins nozīmi lauztu kaulu saaugšanā un bija iespēja izmēģināt dažādas kaula fiksācijas metodes, izmantojot ortopēdiskos instrumentus un implantus.
Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras pārstāvji ikvienu aicināja uzzināt savas sejas ādas mitruma līmeni un pastāstīja par faktoriem, kas ietekmē mūsu ādas veselību un ieteica, kādus līdzekļus lietot sejas ādas kopšanai.

RTU Būvniecības fakultātes Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedrā speciālistu pavadībā bija iespējams izstaigāt un ielūkoties ūdens pētniecības laboratorijā; apskatīt iekārtas un uzzināt par aktuālākajiem pētījumiem; ieraudzīt kā strādā ūdens attīrīšanas un piegādes sistēmas un  aplūkot ūdens mikroorganismus.

Šeit bija iespējams piedalīties dažādās radošās darbnīcās : izgatavot Hērokla strūklaku ( strūklakas darbības pamatā ir gravitācijas spēks un gaisa spiediena izmaiņas sistēmā), izveidot “pīkstošās” otas, piepūst balonu ar sausā ledus palīdzību un panašķoties ar cukurvati.

Elvita apskata auss iekaisumu un sēra korķi.

Agnese darbojas ar sonogrāfu.

Skolotāja I. Metuzāle veica injekciju un noņemt asins analīzi no vēnas.

Skolotāja L. Boginska izmēģina “pīkstošo” otu un pēc tam nolemj pati tādu izgtavot.

Adrians izmēra dūres lielumu.

Zinātnieku nakts pasākumi ir interesanti, saistoši un tajos ir iespējams uzzināt daudz jauna. Mājupceļā skolēni un skolotāji dalījās iespaidos par redzētu, dzirdēto un uzzinātu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Valdemārpils vidusskola