Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kārļa Ulmaņa atceres pasākums dzimtajās mājās "Pikšas"

Pasākums bija īpaši interesanti sagatavots. Uzrunu teica Latvijas Zemnieku savienības pārstāvis Augusts Brigmanis. LLU labākie studenti saņēma Kārļa Ulmaņa stipendiju. Īpaši mums patika jauktā kora ‘’Pa saulei’’ uzstāšanās. Braši dziedāja grupa ‘’Tērvete’’ un Dobeles zemessargi. Šie vīri izpildīja patriotiskas dziesmas, kuras lika mums padomāt par mīlestību pret savu dzimteni – Latviju.
          Mūsu uzdevums bija no līdzi paņemtajiem ziediem izveidot paklāju. Zemgales zīmols, mūsuprāt,ir Sprīdītis, A. Brigaderes literārās pasakas tēls. Tāpēc bijām gandarīti, ka mūsu ziedi palīdzēja izgreznot šo tēlu un vienu burtu vārdā Latvija. Izspēlējām spēli ‘’Riču raču.’’ Pēc svinīgā pasākuma apskatījām muzeju, gleznu izstādi. Mielojāmies ar bukstiņu biezputru, kura bija garda.
        Interesants bija mājupceļš, jo apskatījām lielu kukurūzas lauku. Skolotāja Anda mūs pat lielajā laukā nevarēja pamanīt. Apskatījām vareno Kaives ozolu. Pēc brauciena pārrunājām redzēto. Valdemārpils mazpulcēni kopā ar savu vadītāju Andu nolēma, ka noteikti piedalīsimies arī citos pasākumos, jo esam iedvesmoti un jaunām idejām bagāti. Uzskatu, ka tieši šādi pasākumi audzina patriotismu.
Valdemārpils vidusskolas mazpulka preses sekretāre
Brenda Purgaile

© Valdemārpils vidusskola