Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Orķestra otrā sezona

            Orķestris sezonas laikā piedalījies visos vidusskolas rīkotajos koncertos, sākot jau no 30. septembra, kur spēlējām Valdemārpils Sporta un brīvā laika pavadīšanas centra atklāšanā. Pirmajā pusgadā interesants pasākums bija Talsu novada rīkotais jaunrades konkurss „Mana dzimtā vieta – sēta, iela, pašvaldība”, kur piedalījāmies ar pašu sacerētu kompozīciju „Valdemārpils stāsti” (autori: Evija Alsberga, Valters Pudņiks, Kārlis Grīns). Tam sekoja gan LR dzimšanas dienai veltītie koncerti, gan Ziemassvētku koncerti.

Lielākais panākums gan orķestrim, gan ansamblim bija Latvijas vispārizglītojošo skolu instrumentālo ansambļu konkurss februārī Rīgā. Instrumentālais ansamblis, kurš izveidojās tikai novembrī, ieguva II pakāpi ar 38 punktiem aiz sevis atstājot pieredzējušākus ansambļus. Savukārt orķestris ieguva I pakāpi un 1. vietu ar 43 punktiem.

Lieliska izdevība orķestrantiem redzēt kaut ko arī ārpus Latvijas, parādīt, ko protam un salīdzināt, kas notiek citur, bija pavasarī, kad no 9. – 11. martam orķestris kopā ar vidusskolas kori koncertēja Vācijas pilsētā Kiricā.

1.jūnija koncertā bijām sagatavojuši programmu, kurā bija ietverta lielākā daļa šajā sezonā apgūto skaņdarbu. Šajā sezonā orķestris apguvis nopietnu un sarežģītu programmu, kā piemēram, I.Kalniņa „Pūt, vējiņi”, „Moondance” no grupas „Nightwish” repertuāra, mūziku no k/f „Karību jūras pirāti” vai arī instrumentālais ansamblis – A.Pjacollas „Libertango”. Īpašs pārsteigums koncertā klausītājiem bija dziesma „Lidmašīnas” no grupas „Prāta vētra” repertuāra, jo šajā skaņdarbā visi samainījāmies ar mūzikas instrumentiem (ieskaitot diriģentu), rezultātā iemācījāmies spēlēt tādus instrumentus, kurus līdz tam nebijām apguvuši. Savukārt koncerta noslēgumā, spēlējot iepriekšējā sezonā apgūto E.Loida Vēbera „Operas spoku”, tagadējam sastāvam pievienojās arī bijušie orķestranti, kuri jau mācās citur.

Orķestris prasa lielu darbu gan no spēlētāju, gan diriģenta puses – patstāvīgo darbu mājās, individuālas nodarbības atsevišķām instrumentu grupām, papildus mēģinājumus visam orķestrim. Bet rezultāts ir tā vērts - audzēkņi spēj novērtēt labu mūziku, klausīties cits uz citu, darboties komandā un veidot labu kolektīvu, kurā visi labprāt pavada brīvo laiku, kā arī radoši izpausties gan komponējot, gan uzlabojot savu spēli, gan izsakot un realizējot interesantas un kreatīvas idejas.

Gribu teikt īpašu paldies direktoram Andrim Dzenim, kurš ir gan orķestra izveidošanas idejas autors, gan arī rūpējas par mums ar jauniem mūzikas instrumentiem, telpām, iespējām uzstāties ne tikai Valdemārpilī, bet arī citur Latvijā un pat ārzemēs. Tāpat arī paldies visiem maniem orķestrantiem - pagājušās sezonas spēlētājiem, šīs sezonas sastāvam – jūs visi spējat pierādīt, ka ir jaunieši, kuri grib un var atrast laiku tam, lai padarītu savu un citu cilvēku ikdienu gaišāku!

 

 Valdemārpils vidusskolas netradicionālā orķestra vadītāja

Gunta Vecvagare

© Valdemārpils vidusskola