Valdemārpils vidusskola

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Karjeras pasākumi

karjerasnedelaNevari pieņemt karjeras lēmumu? Tad ieskaties INTERAKTĪVAJĀ INFOGRAFIKĀ par karjeras palīgiem un pieejamiem resursiem karjeras lēmumu pieņemšanā:
https://www.viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/karjeras_nedela/karjeras_nedela_2020/karjeras_izvele/
Šajā infografikā vari patstāvīgi pētīt piedāvāto palīgu lomu Tavas karjeras lēmuma pieņemšanā un pieejamos resursus (interneta saites uz citiem materiāliem).


 
Pavārmākslas meistarklase
                25. maijā 23 5.-12. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties 
IMG 20170525_142822
pavārmākslas meistarklasē kafejnīcā “Ķīvīškrogs”, kurā viņi iepazina profesijas: pavārs, viesmīlis, bārmenis.
Meistarklases dalībniekiem bārmeņa vadībā bija iespēja pagatavot dažādus bezalkoholiskos kokteiļus: siltos kokteiļus jeb karstos dzērienus, smūtijus, kokteiļus uz sulu bāzes, piena un saldējuma kokteiļus. Pavāra vadībā skolēni  mācījās noformēt ēdienu, savukārt, viesmīļa vadībā mācījās pareizi to pasniegt. Neizpalika, protams, arī kokteiļu un ēdienu degustācija.

IMG 20170525_143849

              

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 pedagogs karjeras konsultants
Daiga Vasioleka

 

Karjeras diena  “Iepazīsti! Iedvesmojies! Radi!” 
24.aprīlī 5.-12.klašu skolēniem notika Karjeras diena. 
robežsardze 1Šajā dienā mūsu skolā viesojās arī Pūņu pamatskolas 7.-9.klašu skolēni. Pasākumā ar savām profesijām, izglītības iespējām  iepazīstināja un praktiski darboties aicināja dažādu iestāžu, uzņēmumu, dienestu, skolu pārstāvji.
Karjeras dienā pie skolēniem viesojās fotogrāfs R.Strautmanis, pasaules apceļotājs ar ugunsdzēsēju auto, inženieris – mehāniķis V. Brants, topošā sabiedrisko attiecību speciāliste Z. Bērziņa, Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Slītere” vadītāja A.Ratkeviča  un dabas eksperts V. Skuja, SEB bankas darbinieces, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa, Valsts robežsardzes Ventspils
S.Viksna -Zepa Betolli - svārku darbn.pārvaldes, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas studenti, iepazīstinot ar ārsta palīga un skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā profesijām. 8.un 9.klašu skolēni kopā ar NVA konsultanti R.Grenci veica testus, lai noteiktu savas spējas un intereses.
SIA BETOLLI skolēniem piedāvāja darboties trīs radošajās darbnīcās: „Tauriņu radīšanas meistarklase”, „Latvisko kleitu, T -kreklu skicēšana”, „Svārki košai vasarai”. Katras radošās darbnīcas interesantāko darbu autori saņēma dāvanu karti viena īpašā tauriņa izgatavošanai SIA BETOLLI. Dāvanu kartes D.Muzikantam-Spēlmanim, N.Graudiņai, K.Šeibem tiks pasniegtas Modes skatē.
Diena noslēdzās ar Mārtiņa Kranča iedvesmojošo runu “Tev Nav Limitu”. Cerams, ka skolēni ņems vērā viņa  ieteikumu: “Tev un tavām spējām nav robežas. Ir tikai jānotic sev, jāsapņo sapņi un jācīnās!”  
 
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

pedagogs karjeras konsultants
Daiga Vasioleka


Tehniskās jaunrades diena
111 5497
20.aprīlī sākumskolas skolēniem bija iespēja piedalīties divās SIA “Aspired” piedāvātajās tehniski radošajās darbnīcās- “Kosmiskā raķete” un “Izgatavo savu flaberi!”
Skolēni darbnīcās iepazina ķīmiķa, ķīmisko procesu tehnologa, laboratorijas vadītāja, aerodinamiķa, fiziķa profesijas. Skolēniem  pašiem bija iespēja izgatavot savu kosmisko raķeti, pārbaudīt savas raķetes aerodinamiku un efektivitāti, kā arī izpētīt un eksperimentēt ar dažādām ķīmiskām reakcijām un vielu agregātstāvokļa maiņu, iejusties laborantu lomā, izveidojot savu “gudro plastilīnu” (flaberi).
 
Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
pedagogs karjeras konsultants
Daiga Vasioleka

 

© Valdemārpils vidusskola